אהבה בפשטות

אני עומדת במטבח ומכינה שבת ואז קולטת שהסלרי שאני חותכת הוא בצורת לבבות וזה כל כך סמלי.  אהבה בפשטות. השבת חגגנו חמש עשרה שנות נישואין ב”ה.
בפרשת השבוע מבקש בלק מבלעם לקלל את עם ישראל. הוא לוקח אותו לשלושה מקומות שונים לראות משם את העם והשם גורם לך שבלעם יראה רק את הטוב שבישראל ויברך אותם במקום לקלל. בלעם אומר את אחת האמירות הידועות שאנחנו מזכירים מדי בוקר בתפילה “מה טובו אוהליך יעקב משכנותיך ישראל”. הוא מתפעל שאוהלי ישראל בנויים כך שאף פתח לא פונה לפתח של אוהל אחר. פרטיות. אינטימיות. צניעות. 
אני חושבת לעצמי שאחד הדברים שמפריעים לזוגיות בימינו זה ההשוואות. אנחנו חשופים לתמונות של זוגיות מושלמת. חופשות גרנדיוזיות. פוסטים של אהבה מוחלטת והמוח באוטומט משווה. לפעמים זה תופס אותנו ברגע של מריבה, או קושי זוגי וכואב כפליים. יש את אלה שמתנחמים בכך שזה עולם השקר ולא כל הנוצץ זהב הוא… אבל זה לא הענין. עצם ההשוואה פוגעת ביכולת שלנו להודות על מה שיש ולהשקיע את כל האנרגיות בזוגיות שלנו כדי שיהיה טוב יותר. המחשבה שיש דבר כזה זוגיות מושלמת, גורמת לנו לראות את הזוגיות שלנו כדהויה ולא “כמו שצריך”.
זוגיות זה עליות וירידות. זוגיות זה גם לריב ולהתווכח. זוגיות זה לבחור שוב ושוב לתת את הכל כדי שזה יעבוד. זוגיות היא הילד הגדול במשפחה ויש לו מצבי רוח וגיל שנתיים האיום וגיל התבגרות. 
תקופת הקורנה לימדה אותנו שאפשר לרדת עם שתי כוסות שתיה לרכב ו”לצאת” ביחד. עוצמת האהבה והקשר לא קשורים לרמת החיים ולתמונות מרהיבות של חופשה חלומית.
אין זוגיןת מושלמת יש זוגיות משלימה.משלימים אחד את השני. משלימים אחד עם החסרונות של השני. משלימים עם העובדה שאני לא מושלמת ולכן גם בן הזוג שלי לא צריך להיות מושלם. משלימים אחרי שרבים כי כמו שאני אומרת לעצמי וזה תמיד מאפס אותי”למי את רוצה להיות נשואה לאגו שלך או לבעלך?”
מאחלת זוגיות טובה לכולנו. שנזכה שהשכינה תשרה בבתינו ולכל מי שלא מצאה את שלה שתמצאי בקרוב את האחד שישלים אותך משורש נשמתך.

דילוג לתוכן